Kas ma vajan aiamajale ehitusluba?

Kui hoone ehitisealune pind on alla 20 m², ole vaja ehitusluba taotleda kuid on nõutav naabri nõusolek ja ehitise vastavus tuleohutusnõuetele. Vastavalt tuleohutusnõuetele peaks kahe ehitise vahele jääma vähemalt 8-meetrine vahemaa. Suurusega 20-­60 m² majade ehitamisel tuleb kohalikule omavalitsusele esitada ehitusteatis, ehitusprojekt ja maja asukohaplaan. Täpsema info saad kohalikust omavalitsusest.

Kui palju on palkehitus odavam võrreldes tavaehitusmaterjale kasutades?

Reeglina võib väita, et palkmaja maksumus on väiksem kui samaväärsel kivivoodriga karkassmajal või kiviehitisel.

Kui palju maksab keskmine palkmaja?

Kuna “keskmise palkmaja” mõiste on iga inimese jaoks erinev, on ka „keskmist“ hinda raske öelda, samuti nagu otsiksite hinda „keskmisele autole“. Võtke meiega ühendust – koostame Teie ideede põhjal hinnakalkulatsiooni.

Kas Teie poolt toodetavate palkmajade puhul on võimalik individuaalprojekti kasutamine?

Jah, see on meie firma üheks eeliseks, sest püüame alati leida kliendile vajaliku ning muidugi ka sobilikuma projektlahenduse.

Kas majanduslikult on kasulikum tellida palkmaja juba varem toodetud palkmajaprojekti alusel?

Olulist hinnalangust see endaga kaasa ei too, kuna uue tootmistehnoloogia valmistamine ei moodusta hinnas kuigi suurt osa.

Kui energiasäästlik on palkmaja?

Puit on parim naturaalne isolatsioonimaterjal mida loodus meile pakub. See ei tähenda aga, et energiasäästliku maja saamiseks piisaks ainult seinapaksuse suurendamisest. Nagu kõigi alternatiivsete ehitusvormide ehitusprotsessi käigus ei tohi ka siin jätta tähelepanuta katuse ning põranda soojapidavusnormatiive, maksimaalselt kõrge soojapidavusega uksi ning aknaid jne.. Lisades siia veel püstituse küllaldaste teadmistega spetsialistide poolt saame tulemuseks ülimalt väikese energiakuluga maja.

Kas palkmaja on peale valmimist hooldusvaba?

Palkmaja nõuab ka peale püstitust kliendilt mõningast jälgimist s.t. pingutusvarraste ning vertikaalpostide regulaatorite seadistamist. Tööde maht on siiski suhteliselt väike ning sageduse ja vajaduse kohta annab firma Teile täpse informatsiooni maja üleandmisel. Antud hooldustöid on võimalik tellida ka ehitusfirmalt.

Kas palkmaja võib ka ise püstitada?

Võib küll, kuid soovitame siiski kaaluda kõiki plusse ning miinuseid enne antud otsuse langetamist. Parem on siiski kasutada püstitusel kogenud spetsialiste.

Kui palju palkmaja vajub?

Olenevalt kasutatavast palgiprofiilist vajub massiivpalgil palkosa 3-4% ühe kõrgusmeetri kohta, liimpalgil 2%. Antud vajumisega arvestab tootja juba projekteerimise käigus.

Kas palkmaja puhul on tegemist suurte erinõuetega kommunikatsioonide rajamisel?

Ei, palkmaja puhul saab kasutada kõiki traditsioonilisi lahendusi kommunikatsioonide rajamisel

Milline peaks olema palkmajale sobilik vundamenditüüp?

Vajaliku vundamendi tüübi määravad rohkem pinnase ja ehitusplatsi eripärad ning hoone suurus. Palkmaja puhul on võimalik kasutada kõiki vundamenditüüpe (post-, lint- või plaatvundament). Väiksemate aiamajade puhul on võimalik ka kasutada plokkidest alust või rajada kruvivaiadele.

Kas kasutate kuivatatud palke?

Jah, meie palgid on kamberkuivatatud. Kõik puitmajades kasutatavad massiivpalgid on eelnevalt kuivatatud niiskussisalduseni 20% (±2%), liimpalgil kokkuliimitavad lamellid 13% (±4%).

Milliseid viimistlusmaterjale kasutada palkmaja sise- ja välisviimistlusel?

Palkseina välispinna viimistlemisel kasutame sertifitseeritud puidukaitsevahendit Aidol HK-Lasur. Antud lasuur kaitseb puitu putukate, sine ja hallituse eest. Sisepinna viimistlemisel soovitame kasutada võimalikult looduslike vahendeid (linaõli, mesilasvaha jne.).

Kas palkmaja peab püstitama suveperioodil?

Ei, palkmaja üheks suureks eeliseks on võimalus ehitada aastaringselt.

Kas transport kuulub majakomplekti hinna sisse?

Üldjuhul transport hinna sisse ei kuulu. Majakomplekti hind antakse tootja laos ja transpordikulud lepitakse kokku iga kliendiga eraldi.

Kas te valmistate maju ka kliendi jooniste alusel?

Meie firmas ei ole tüüpset toodangut st. meil valmistatud majad on kõik individuaallahendusega. Meil on projekte, mille hulgast on kliendil võimalus valida sobivaim ning seal teha omapoolsed muudatused, nii nagu ta seda ise soovib.
Kui juhtub, et ei leita meie jooniste seast omale sobivat, siis püüavad meie arhitektid Teie ideed paberile panna. Teie ideedega ja meie kogemustega koostame Teile parima maja projekti.

Millised osad on lisatud komplekti ja millised tuleks endal muretseda?

Reeglina kuuluvad komplekti kõik puitdetailid, aknad ja uksed, trepid jms. Puudub vundament, kanalisatsioon, katusekattematerjal ning elektrisüsteem. Samuti toodame maju erineva kompleksusega, vastavalt kliendi soovile.

Kui teil jäi midagi arusaamatuks või on küsimusi, millele ei leidnud siit vastuseid, saatke meile e-mail oma küsimustega aadressile info@baltic-house.ee

Freesprussmajad otse tootjalt

Kõrge kvaliteediga toodang, parima hinna ja kvaliteedi suhtega otse tootjalt.