Call us: +372 5060 004

Contact us

Contact us

Frequently asked questions

Answers to all your questions!

FAQ

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas aiamajale on ehitusluba vaja?

  Kui hoone ehitisealune pind on alla 20 m², siis ei ole ehitusluba vaja. Vaja on ainult naabri nõusolekut ja et ehitis vastaks tuleohutusnõuetele – kahe ehitise vahele peab jääma vähemalt 8-meetrine vahemaa. Kui hoone ehitusalune pind on 20–60 m², siis tuleb kohalikule omavalitsusele esitada ehitusteatis, ehitusprojekt ja maja asukohaplaan. Täpsemat infot selle kohta saab kohalikust omavalitsusest.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kui palju on palkehitus teistest ehitusmaterjalidest odavam?

  Reeglina on palkmaja hind soodsam kui sama suurel kivivoodriga karkassmajal või kivihoonel. Kui palju soodsam, sõltub juba mitmetest teistest teguritest – lisaks materjali maksumusele ka tööjõu maksumusest jne.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kui palju maksab keskmine palkmaja?

  Kuna “keskmise palkmaja” mõiste on iga inimese jaoks erinev, on ka “keskmist” hinda raske öelda – täpselt sama raske nagu nimetada “keskmise auto” hinda. Aga võtke julgesti ühendust, koostame teie ideede põhjal hinnakalkulatsiooni ja siis saab rääkida juba konkreetsest hinnapakkumisest.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas teie palkmajade puhul on võimalik ka individuaalprojekti kasutada?

  Otse loomulikult. See ongi meie firma üheks eeliseks, et teeme meelsasti eriprojekte, arvestame kliendi soovide ja vajadustega. Võtke ühendust ja leiame teile sobiva projektlahenduse.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas palkmaja hind on soodsam, kui tellida see juba varem toodetud palkmajaprojekti alusel?

  Olulist hinnaerinevust ei ole. Projekteerimine ja tootmistehnoloogia on meil väga tõhusalt integreeritud ja uue projekti tegemine ei moodusta palkmaja lõpphinnast kuigi suurt osa.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas palkmaja on energiasäästlik?

  Puit on parim naturaalne isolatsioonimaterjal, mida loodus meile pakub. See ei tähenda siiski, et energiasäästliku maja saamiseks piisab ainult seinapaksuse suurendamisest. Sama olulised on katuse konstruktsioon, põrandate soojustus, energiatõhusad uksed ja aknad jne. Kui need vastavad kõikidele normidele ja hoone püstitab oma ala spetsialist, siis on tulemuseks väga väikese energiakuluga maja.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas palkmaja vajab peale valmimist ka hooldust?

  Palkmaja nõuab pärast valmimist kliendilt mõningast jälgimist, st pingutusvarraste ning vertikaalpostide regulaatorite seadistamist. Need tööd ei käi üle jõu ning tööde maht on suhteliselt väike – seadistustööde sageduse ja vajaduse kohta annab palkmaja valmistaja teile täpse informatsiooni maja üleandmisel. Mõistagi on neid hooldustöid võimalik tellida ka ehitusfirmalt.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas palkmaja võib ka ise püstitada?

  Loomulikult võib, kuigi alati pole see kõige targem valik. Igasugune ehitamine nõuab teatud oskusi, teadmisi ja kogemusi. Oma vigadest õpib inimene küll kõige paremini… aga võib-olla on õppimiseks ka lihtsamaid ja odavamaid viise. Kogenud spetsialistide puhul on kindel, et tulemus on kindel ja kvaliteetne.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kui palju palkmaja vajub?

  Olenevalt kasutatavast palgiprofiilist vajub massiivpalgil palkosa 3–4% ühe kõrgusmeetri kohta, liimpalgil 2%. Sellise vajumisega on juba projekteerimise käigus arvestatud ja lõpptulemust see ei mõjuta.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas palkmaja puhul on tegemist suurte erinõuetega kommunikatsioonide rajamisel?

  Ei, palkmaja puhul saab kommunikatsioonide rajamisel kasutada kõiki traditsioonilisi lahendusi.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Milline peaks olema palkmajale sobilik vundamenditüüp?

  Vajaliku vundamenditüübi määravad ära pinnase kandevõime, ehitusplatsi eripärad ja hoone suurus. Palkmaja puhul on võimalik kasutada kõiki vundamenditüüpe (post-, lint- või plaatvundament). Väiksemate aiamajade puhul on võimalik kasutada ka plokkidest alust või rajada hoone kruvivaiadele.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas kasutate kuivatatud palke?

  Jah, meie palgid on kamberkuivatatud. Kõik puitmajades kasutatavad massiivpalgid on eelnevalt kuivatatud niiskussisalduseni 20% (±2%), liimpalgil on kokkuliimitavate lamellide niiskus 13% (±4%).

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Milliseid viimistlusmaterjale kasutada palkmaja sise- ja välisviimistlusel?

  Palkseina välispinna viimistlemisel kasutame sertifitseeritud puidukaitsevahendit; meie pakume ja soovitame oma majadele REMMERS-i toodangut ja välispinnal Aidol HK-Lasur-i. Lasuur kaitseb puitu putukate, sine ja hallituse eest. Sisepinna viimistlemisel on samuti REMMERS-i toodangus palju erinevaid valikuid, mis on tervisele kahjutud ning samuti saab valida erinevate värvitoonide vahel. Sisepinnal soovitame just kasutada võimalikult looduslikke vahendeid (linaõli, mesilasvaha jne).

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas palkmaja peab püstitama suveperioodil?

  Kindlasti mitte! Palkmaja üheks suureks eeliseks on võimalus ehitada aastaringselt. Puit ei karda külma.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas transport kuulub majakomplekti hinna sisse?

  Üldjuhul transport hinna sisse ei kuulu. Majakomplekti hind antakse tootja laos ja transpordikulud lepitakse kokku iga kliendiga eraldi.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Kas te valmistate maju ka kliendi jooniste alusel?

  Jah. Baltic House ei tooda lattu valmistoodangut. Iga maja, mis me müüme, on sisuliselt individuaallahendus. Meie toodete lehel olevad palkmajad on pigem näidised, et aidata kliendil aru saada, mida ta tegelikult tahab, ning kõik muudatusettepanekud on alati teretulnud. Juhul, kui nende hulgas ei ole ainsatki sobivat, siis on meie arhitektid alati valmis teie ideed projektiks vormima.

 • image/svg+xmlimage/svg+xml
  Millised osad kuuluvad komplekti ja millised tuleks endal muretseda?

  Reeglina kuuluvad komplekti kõik puitdetailid, aknad, uksed, trepid jms. Puudub vundament, veevärk,kanalisatsioon, katusekattematerjal ja elektrisüsteem. Aga kui klient soovib, pakume ka terviklahenduse või üksikud elemendid.

You have a question but there was no answer in the FAQ? Send us your question and we’ll answer it soon!

Name(Required)

Houses suitable for our climate

We have a long experience in the production of log houses and solid wood houses and know what suits our environment.

Peace of mind guaranteed

We are confident that all our customers will be satisfied with the product, both when they receive it and when they use it later.

A client-centred approach

There are no typical projects for us. Each client is unique with their own needs and wishes, and we will find solutions.

Fast and convenient service from Baltic House. I wanted to have a garden house for my garden that wasn't like every other garden house in South Estonia. In a couple of days we had the project together and soon the new garden house was in the yard waiting to be assembled.

Vitali

Client

I got the sauna solution I was looking for. I'm so tired of conventional egg and barrel saunas - there's not enough room. But now I have a suitable sauna house in the garden of my home, which I can also use as a guest house in the summer.

Peter

Client

Baltic House Factory

Our core values are quality, natural materials and closeness to nature. We put customer satisfaction first.

Contact

Office

Vasara 50, 50113 Tartu, Estonia

Call us

+372 5060 004

Write to us

info@baltic-house.com